Pilotní výcvik na letišti Ostrava a pilotní průkazy


ULL(a) - Pilot ultralehkých letadel

Získat pilotní průkaz ULL(a) pro pilotování ultralehkých letadel je pro mnohé piloty přirozeným začátkem kariéry, ať už profesionální nebo amatérské. Pilotní průkaz ULL(a) je výrazně levnější než licence na větší letouny a také následné létání Vás bude stát mnohem méně. Pokud chcete létat rekreačně, přepravovat maximálně jednoho pasažéra a zároveň Vás láká možnost přistávat i na loukách a jiných neoficiálních plochách, pak je pro Vás pilotní průkaz ULL(a) to pravé. Můžete u ultralightů zůstat nebo si udělat licenci na větší letouny. Pilotní výcvik je dobrým základem pro licenci obchodního pilota letounů.

Pilotní průkazy Ostrava


Požadavky na žáka:

- Věk alespoň 15 let
- Osvědčení o zdravotní způsobilosti od sportovního lékaře
- Minimálně 20 hodin praxe (letu)
- 45 hodin teoretické přípravy

Cena pilotního průkazu ULL(a) se pohybuje od 30 000 Kč
do 100 000 Kč.


PPL(a) - Soukromý pilot letounů

Chcete-li přepravovat více než 2 pasažéry nebo odstartovat kariéru profesionálního pilota dopravních letadel, pilotní průkaz PPL(a) je pro Vás nezbytností. Po absolvování výcviku budete moci pilotovat letadla těžší než 450 Kg. Nádstavbou je pak pilotní průkaz CPL(a), obchodní pilot letounů, díky kterému budete létání moci proměnit ve svou obživu.

Pilotní výcvik Brno


Požadavky na žáka:

- Věk minimálně 17 let - Platný lékařský posudek o zdravotní způsobilosti 2. třídy se vstupní lékařskou prohlídkou v Ústavu leteckého zdravotnictví (Generála Píky 1, Praha 6 tel: 973 212 455)
- Průkaz radiotelefonisty, který získáte během teoretické přípravy

K úspěšnému absolvování celého výcviku je nutné splnit 45 hodin teorie a dalších 50 hodin letu. Majitelé pilotního průkazu ULL(a) si mohou uplatnit 10% svého náletu, nejvýše však 10 hodin.

Pilotní výcvik pro licenci PLL(a) Vás bude stát cca 100 000 Kč - 300 000 Kč.


Vyzkoušejte si bez závazku pilotovat letadlo

Protože víme, že pilotní průkaz není nejlevnější záležitost, připravili jsme pro vás lety Pilotem na zkoušku, které můžete absolvovat buď letadlem Cessna 152, Cessna 172 nebo ultralightem Alto. V případě, že se vám to zalíbí a budete si chtít udělat pilotní výcvik, obraťte se na naše letiště.Objednat let z Ostravy >>

Vyhlídkové lety:

+420 724 001 050


Kontakt pro cestující:

www.airport-ostrava.cz


Další kontakty letiště Ostrava

Pilotem na zkoušku

Vyhlídkové lety Ostrava


Létáme po celý rok. Zavolejte a domluvíme si vyhlídkový let nebo let pilotem na zkoušku. Kontakt

© 2008-2017 Letiště Brno Tuřany | www.letistebrnoturany.cz